Обчислити масову частку калій гідроксиду у 280 г його розчину, якщо на його нейтралізацію витратили

490 г 5% розчину ортофосфатної кислоти.​

Ответы на вопрос

Отвечает Перепелица Дарья.

Відповідь:

ω(KOH) = m(KOH) / m(розчину) * 100%

ω(KOH) = 255,5 / 280 * 100%

ω(KOH) = 91,2%

Пояснення:

n(KOH) = n(H3PO4)

m(KOH) / M(KOH) = m(H3PO4) / M(H3PO4)

m(KOH) = m(H3PO4) * M(KOH) / M(H3PO4)

255,5 = 490 * M(KOH) / M(H3PO4)

M(KOH) / M(H3PO4) = 255,5 / 490

M(KOH) / 31,01 = 255,5 / 490

M(KOH) = 255,5 * 31,01 / 490

M(KOH) = 194,6

M(KOH) = M(KOH) * ω(KOH) / 100%

194,6 = ω(KOH) * 280 / 100%

ω(KOH) = 91,2%