розчин нітратної кислоти масою 200 грам повністю прореагував з натрієм масою 17 грам . визначте

масову частку кислоти в розчині

Ответы на вопрос

Отвечает Крупеня Даша.

Дано:

m р-ну(HNO3) = 200 г

m(Na) = 17 г

Знайти:

ω(HNO3) - ?

Розв'язання:

1) 2Na + 2HNO3 → 2NaNO3 + H2↑;

2) n(Na) = m / M = 17 / 23 = 0,74 моль;

3) n(HNO3) = n(Na) = 0,74 моль;

4) m(HNO3) = n * M = 0,74 * 63 = 46,62 г;

5) ω(HNO3) = m * 100% / m р-ну = 46,62 * 100% / 200 = 23,31%.

Відповідь: Масова частка HNO3 становить 23,31%.