Маса кристалогідрату na2so4 * 10h2o дорівнює 32,2 г. Обчисли масу безводної солі й масу води в

цьому зразку кристалогідрату

Ответы на вопрос

Отвечает Гайсанов Ахмед.

Ответ:

Объяснение:

M(Na2SO4) = 23 * 2 + 32 + 16 * 4 = 142 г/моль

M(H2O) = 10 * (1 * 2 + 16) = 180 г/моль

M(Na2SO4 * 10H2O) = 23 * 2 + 32 + 16 * 4 + 10 * (1 * 2 + 16) = 322 г/моль

Обчислимо кількість речовини кристалогідрату:

n(Na2SO4 * 10H2O) = m(Na2SO4 * 10H2O)/M(Na2SO4 * 10H2O) =

= 32,2 /322 = 0,1 моль

Складемо формулу солі:

Na2SO4 * 10H2O = Na2SO4 + 10H2O

З формули маємо n(Na2SO4 * 10H2O) : n(Na2SO4) = 1 : 1, тобто

n(Na2SO4) = n(Na2SO4 * 10H2O) = 0,1 моль

m(Na2SO4) = n(Na2SO4) * M(Na2SO4) = 0,1 * 142 = 14,2 г

m(H2O) = m(Na2SO4 * 10H2O) - m(Na2SO4)  = 32,2 - 14,2 = 18 г