Маса кристалогідрату na2co3 • 10H2O дорівнює 28,6 г. Визнач масу безводної солі та води, які

містяться в цьому зразку кристалогідрату

Ответы на вопрос

Отвечает Багрий Ярослав.

Ответ:

масса воды 18г, масса карбоната натрия 10,6г

Объяснение:

M(Na2CO3·10H2O)=286г/моль

M(Na2CO3)=106г/моль

M(Н2О)=18г/моль

n(Na2CO3·10H2O)=m(Na2CO3·10H2O):M(Na2CO3·10H2O)=28.6:286=0.1моль

n(Na2CO3·10H2O)=n(Na2CO3)

m(Na2CO3)=n(Na2CO3)*M(Na2CO3)=0.1*106=10.6г

10*n(Na2CO3·10H2O)=n(H2O)

m(H2O)=n(H2O)*M(H2O)=10*0.1*18=18г