Який об’єм (л) хлору необхідно витратити на повне хлорування 2 л метану (об’єми газів виміряні за

однакових умов)?

Ответы на вопрос

Отвечает Макаров Наурызбек.
Реакція хлорування метану відбувається за рівнянням:

```
CH4 + Cl2 → CH3Cl + HCl
```

З одного моля метану (22,4 л) утворюється 1 моль хлористого метилу (22,4 л) і 1 моль хлороводню (22,4 л).

Для повного хлорування 2 л метану необхідно витратити 2 л хлору.

Відповідь: 2 л.

Розрахунок:

```
n(CH4) = 2 л / 22,4 л/моль = 0,0909 моль

n(Cl2) = n(CH4) = 0,0909 моль

V(Cl2) = n(Cl2) * Vm(Cl2) = 0,0909 моль * 22,4 л/моль = 2 л
```
Отвечает Рымбек Руслан.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(CH4) = 2 л

Найти: V(Cl2) - ?

Складемо РХР:

 2 л            х л

CH4     +    Cl2   →   CH3Cl  +   HCl

n(CH4) = V(CH4)/Vm = 2/22,4 = 0,09 моль

З РХР бачимо, що  n(CH4) : n(Cl2) = 1 : 1, тому

n(Cl2) = n(CH4) = 0,09 моль

V(Cl2) = n(Cl2) * Vm = 0,09 * 22,4 = 2 л