1. Масові частки елементів у вуглеводні становлять: Карбону - 75%, Гідрогену - 25%. Визначте

молекулярну формулу сполуки.

Ответы на вопрос

Отвечает Чубиев Виталий.

Ответ:

Объяснение:

Молекулярна формула вуглеводню може бути визначена на основі масових часток кожного елементу. У цьому випадку, масова частка карбону (C) дорівнює 75%, а масова частка гідрогену (H) дорівнює 25%.

Почнемо з обчислення кількості молів карбону і гідрогену в даній сполуці.

Знаємо, що масова частка визначається як відношення маси елемента до загальної маси сполуки. Отже, ми можемо визначити відношення мас карбону і гідрогену до загальної маси сполуки:

Маса карбону (C) / Загальна маса сполуки = 75% (або 0,75)

Маса гідрогену (H) / Загальна маса сполуки = 25% (або 0,25)

Позначимо маси карбону і гідрогену як "mC" і "mH", а загальну масу сполуки як "mCompound". Тоді ми можемо записати два рівняння:

mC / mCompound = 0,75

mH / mCompound = 0,25

Перепишемо рівняння, щоб виразити "mC" та "mH" відповідно:

mC = 0,75 * mCompound

mH = 0,25 * mCompound

Тепер ми можемо обчислити співвідношення мас карбону і гідрогену:

mC / mH = (0,75 * mCompound) / (0,25 * mCompound) = 3

Це співвідношення мас показує, що кількість атомів карбону у сполуці утричі перевищує кількість атомів гідрогену.

Тепер ми можемо скласти молекулярну формулу. Враховуючи, що найпростішим вуглеводнем є метан (CH4), де є один атом карбону і чотири атоми гідрогену, ми можемо записати формулу сполуки як CH4.

Отже, молекулярна формула цієї вуглеводневої сполуки - CH4.

Отвечает Максакова Екатерина.

Дано:

CxHy

ω(C) = 75%

ω(H) = 25%

Знайти:

CxHy - ?

Розв'язання:

1) Нехай m(CxHy) = 100 г;

2) m(C) = ω(C) * m(CxHy) / 100% = 75% * 100 / 100% = 75 г;

3) n(C) = m / M = 75 / 12 = 6,25 моль;

4) m(H) = ω(H) * m(CxHy) / 100% = 25% * 100 / 100% = 25 г;

5) n(H) = m / M = 25 / 1 = 25 моль;

6) x : y = n(C) : n(H) = 6,25 : 25 = 1 : 4;

7) CH4 - метан.

Відповідь: Невідома речовина - CH4 - метан.