4. Складіть молекулярні рівняння реакцій між речовинами, які у водних розчинах взаємодіють за такою

схемою: 2H+ + SO32– → H2O + SO2 H+ + OH– → H2O Al3+ + 3OH–→ Al(OH)3 Fe2+ + 2OH– → Fe(OH)2.

Ответы на вопрос

Отвечает Якунин Андрюха.

Ответ:

Объяснение:

1)

2HCl + Na₂SO₃ = 2NaCl + SO₂↑ + H₂O

2H⁺ + 2Cl⁻ + 2Na⁺ + SO₃²⁻ = 2Na⁺ + 2Cl⁻ + SO₂↑ + H₂O

2H⁺ + SO₃²⁻ = SO₂↑ + H₂O

2)

NaOH + HNO₃ = NaNO₃ + H₂O

Na⁺ + OH⁻ + H⁺ + NO₃⁻ = Na⁺ + NO₃⁻ + H₂O

H⁺ + OH⁻ = H₂O

3)

AICI₃ + 3KOH = AI(OH)₃↓ + 3KCI

AI³⁺ + 3CI⁻ + 3K⁺ + 3OH⁻ = AI(OH)₃↓ + 3K⁺ + 3CI⁻

AI³⁺ + 3OH⁻ = AI(OH)₃↓

4)

FeSO₄ + 2NaOH = Fe(OH)₂↓ + Na₂SO₄

Fe²⁺ + SO₄²⁻ + 2Na+ + 2OH- = Fe(OH)₂↓ + 2Na+ + SO₄²⁻

Fe²⁺ + 2OH- = Fe(OH)₂↓