визначте яку масу солі й об'єм водню, які утворились при взаємодії оржофосфорної кислоти з

алюмінієм, масою 5.4 г​

Ответы на вопрос

Отвечает Киршина Настюшка.

Ответ:

Объяснение:

 5,4 г                                      Х г                 Х л

 2Al      +       2H3PO4   =     2AlPO4    +    3H2

n=2 моль                           n=2 моль            n=3 моль

М=27 г/моль                 М = 122 г/моль         Vm=22,4 л/моль

m=54 г                            m = 244 г                 V = 67,2 л

5,4 г  Al    -    Х г   AlPO4

54 г  Al    -   244 г  AlPO4

m(AlPO4) = 5,4 * 244 / 54 = 24,4 г

5,4 г  Al    -   Х л   Н2

54 г  Al    -  67,2 л  Н2

V(H2) = 5,4 * 67,2 / 54 = 6,72 л