В результаті реакції хлоридної кислоти із 10 г суміші порошківсрібла і цинку виділилось 0,7

лводню (н.у.). Обчисліть масовучастку срібла у суміші.​ повне розв'язання будьласка​

Ответы на вопрос

Отвечает Кадырмаев Вадим.

Ответ:

Відомо: m(Ag,Zn)=10 г, V(H2)=0,7 л

Знайти: w(Ag)-?

Розв'язування

У суміші порошків срібла і цинку з хлоридною кислотою реагує тільки цинк. Складаємо хімічне рівняння:

 x г                          0,7 л

 Zn   +    2HCl = ZnCl2 + H2↑

 65 г                        22,4 л

Над формулами сполук H2 і Zn записуємо наведену в умові задачі об'єм водню (0,7 л) і невідому масу цинку (х г), а під формулами - об'єм і масу відповідної кількості речовини згідно з коефіцієнтами в хімічному рівнянні. Для цього обчислюємо молярну масу (M=Mr г/моль) цинку й, відповідно, масу 1 моль, бо прореагувало 1 моль цинку Zn з 1 моль водню Н2 (1 моль газу за н.у. займає об'єм 22,4 л). 

Mr(Zn)=Ar(Zn)=65, M(Zn)=65 г/моль. Маса 1 моль=65 г

Складаємо пропорцію і розв'язуємо її:

за рівнянням реакції 22,4 л Н2 утворюється з 65 г Zn,

за умовою задачі 0,7 л Н2 ― х г Zn

22,4 л / 0,7 л = 65 г / х г

х г • 22,4 л = 65 г • 0,7 л

х=65 г • 0,7 л : 22,4 л=2,03 г

Обчислюємо масу срібла в суміші:

m(Ag)=m(Ag,Zn)-m(Zn)=10 г - 2,03 г=7,97 г

Масову частку сполуки в суміші обчислюємо за формулою: w(сполуки)=m(сполуки)/m(суміші)

w(Ag)=m(Ag)/m(Ag,Zn)=7,97 г : 10 г=0,797, або 79,7%

Відповідь: w(Ag)=79,7%, або 0,797