Обчисліть масу алюмінію (в грамах), яку необхідно взяти для добування56 г заліза з ферум(ІІІ)

оксиду.

Ответы на вопрос

Отвечает Шульц Наташа.

Відповідь:

m ( Al ) = 27 г

Пояснення:

Дано:

m ( Fe ) 56 г

Знайти:

m ( Al ) - ? (г)

Рішення:

1) Обчислюємо кількість речовини заліза, за формулою:

n = m / M

( M ( Fe ) = 56 г/моль )

n = 56 / 56 = 1 моль

2) Запишемо рівняння реакції алюмотермії - відновлення більш пасивних металів ніж алюміній з їх оксидів, за допомогою алюмінія:

Fe₂O₃ + Al = Fe + Al₂O₃ ,

3) Співвідношення коєфіціентів заліза та алюмінія = 1 : 1, тобто кількість речовини алюмінія буде така ж сама як у заліза:

n ( Al ) = 1 моль

4) Обчислюємо масу алюмінія, за формулою:

m = n × M

( M ( Al ) = 27 г/моль )

m ( Al ) = 1 × 27 = 27 г

Відповідь:

m ( Al ) = 27 г