Ha caco3 масою 200 г подіяли нітратною кислотою яка маса солі утвориться


Ответы на вопрос

Отвечает Куренко Диана.

Ответ: 328 г

Дано:

m(CaCO3) = 200 г

Знайти:

m(Ca(NO3)2 -?

Объяснение:

M(CaCO3) = 100 г/моль

n(CaCO3) = m/M = 200 г/100 г/моль = 2 моль

M(Ca(NO3)2) = 164 г/моль

Складаємо РХР

СaCO3 + 2HNO3 = Ca(NO3)2 + CO2 + H2O

З РХР бачимо, що n(Ca(NO3)2) = n(CaCO3)

n(Ca(NO3)2) = 2 моль

m(Ca(NO3)2) = n(Ca(NO3)2)*М(Ca(NO3)2) = 2 моль*164 г/моль = 328 г

Відповідь: 328 г