Обчисліть асові частки елементів у речовині, формула якої K2SO4​


Ответы на вопрос

Отвечает Молчанова Оля.

Дано:

K_{2}SO_{4}

Знайти:

w(K)-?

w(S)-?

w(O)-?

Розв'язання:

1. Обчислюємо відносну молекулярну масу K_{2}SO_{4}

M_{r}(K_{2}SO_{4})=2A_{r}(K)+A_{r}(S)+4A_{4}(O)= 78+32+64=174.

2. Обчислимо масові частки елементів за формулою:

w(K)=\frac{A_{r}(K)}{M_{r}(K_{2}SO_{4})}=\frac{78}{174}=0,448 або 44,8%

w(S)=\frac{A_{r}(S)}{M_{r}(K_{2}SO_{4})}=\frac{32}{174}=0,183 або 18,3%

w(O)=\frac{A_{r}(O)}{M_{r}(K_{2}SO_{4})}=\frac{64}{174}=0,367 або 36,7%

Відповідь: w(K)=36,7%; w(S)=18,3%; w(O)=36,7%.