Завдання 1. Обчисліть масові частки елементів у молекулі вуглекислого газу CO2. Завдання 2.

Обчисліть масові частки елементів у молекулі нітратної кислоти HNO3Помогите пж!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Бузина Наталия.

Ответ:

Объяснение:

1.

M (CO₂) = 12 + 2 · 16 = 44 г/моль

w (C) = 12/44 · 100% ≈ 27,3%

w (O) = 32/44 · 100% ≈ 72,7%

2.

M (HNO₃) = 1 + 14 + 3 · 16 = 63 г/моль

w (H) = 1/63 · 100% ≈ 1,6%

w (N) = 14/63 · 100% ≈ 22,2%

w (O) = 48/63 · 100% ≈ 76,2%