У реакцію з хлоридною кислотою вступив цинк масою 13г. Обчисліть масу солі й об’єм виділеного газу.

Якій кількості речовини відповідає такий об’єм

Ответы на вопрос

Отвечает Заикин Алексей.

Ответ:

Объяснение:

13 г                                                         Х г, Х л

  Zn       +        2HCl    =     ZnCl2    +     H2

n=1 моль                                              n=1 моль

М=65 г/моль                                      Vm=22,4 л/моль

m=65 г                                                 V = 22,4 л

13 г   Zn    -   Х л   Н2

65 г  Zn   -  22,4 л  Н2

V(H2) = 13 * 22,4 / 65 =4,48 л

n(H2) = V(H2) / Vm = 4,48 / 22,4 = 0,2 моль

m(H2) = n*M = 0,2 * 2 = 0,4 г