обчисліть масову частку домішок у технічному пропанолі , якщо під час згоряння його зразка масою 2г

виділився вуглеводний газ об'ємом 1,68 л (н.у)​

Ответы на вопрос

Отвечает Шмелёва Ксения.

 n(CO2)=\frac{V(CO2)}{Vm }  =  \frac{1.68л}{22.4л/моль}  = 0.075моль

2C3H8O+9O2→6CO2+8H2O

 \frac{n(C3H8O)}{2}  =  \frac{n(CO2)}{6} ,звідки \: n(C3H8O) =  \frac{n(CO2)}{3}  =  \frac{0.075моль}{3} = 0.025моль

m(C3H8O)=n(C3H8O)×M(C3H8O)=0.025моль×60г/моль=1.5г

w(пропанолу)= \frac{m(пропанолу)}{m(техн.пропанолу)}  =  \frac{1.5г}{2г}  = 0.75  ,або \:  75\%

w(домішок)=100\%-w(пропанолу)=100\%-75\%=25\%

Відповідь:w(домішок)=25\%