Магній оксид масою 5 г повністю прореагував з розчином етанової кислоти масою 245 г. Обчисліть

масову частку солі в утвореному розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Базанов Михаил.

Ответ:

Дано:

m(MgO)=5 г                      розв'зок по нестачі:

m(CH3COOH)=245 г       n(MgO)=5/40=0.125 г/моль

W(солі)-?                           n(CH3COOH)=245/60=4,1 г/моль

MgO+2CH3COOH---) (CH3COO)2Mg+H20

X((CH3COO)2Mg)=0.125 г/моль*142=17,75 г

W(солі)=17.75*100%/250=7.1 %