Рассчитайте молярную концентрацию раствора гидроксида калия с рН = 12.


Ответы на вопрос

Отвечает Кравцов Влад.

Ответ:

молярна концентрація розчину гідроксиду калію з рН = 12 дорівнює 0.01 моль/л.

Объяснение:

Для розрахунку молярної концентрації розчину гідроксиду калію (KOH) за допомогою значення pH, спочатку необхідно знайти концентрацію гідроксидних іонів (OH-) у розчині.

pH - це міра кислотності розчину і визначається за допомогою логарифмічної шкали, яка виражає концентрацію водніонів (H+). Зв'язок між pH та OH- визначається за допомогою формули:

pOH = 14 - pH

Тепер знаючи pOH, ми можемо знайти концентрацію гідроксидних іонів (OH-) за допомогою антілогарифма:

[OH-] = 10^(-pOH)

Тепер, коли ми знаємо концентрацію гідроксидних іонів, ми можемо перейти до розрахунку молярної концентрації розчину KOH. Гідроксид калію розпадається на один катіон K+ і один аніон OH- в розчині, тому молярна концентрація KOH буде дорівнювати концентрації OH-:

Молярна концентрація KOH = [OH-]

Замість [OH-] підставимо знайдене значення:

Молярна концентрація KOH = 10^(-pOH)

Тепер розрахуємо:

pOH = 14 - 12 = 2

Молярна концентрація KOH = 10^(-2) = 0.01 моль/л