Вкажіть масову частку Оксигену і Силіцію в речовині, формула якої SiО 2. Даю 40 баллов!!!!


Ответы на вопрос

Отвечает Прокопенко Настюша.

Ответ:

Объяснение:

У речовині з формулою SiO2 (діоксид кремнію) масова частка оксигену (O) та силіцію (Si) обчислюється наступним чином:

Масова частка оксигену (O) = (Маса атомів оксигену) / (Загальна маса молекули SiO2)

Масова частка силіцію (Si) = (Маса атомів силіцію) / (Загальна маса молекули SiO2)

За таблицею хімічних елементів, атомна маса кисню (O) приблизно дорівнює 16, а атомна маса кремнію (Si) - приблизно 28.

Загальна маса молекули SiO2 буде:

Маса SiO2 = (Маса атомів Si) + (Маса атомів O) + (Маса атомів O) = 28 + 16 + 16 = 60 г/моль.

Тепер можемо знайти масову частку:

Масова частка оксигену (O) = (16 * 2) / 60 = 32 / 60 = 8/15 або приблизно 0,5333 (близько 53,33%).

Масова частка силіцію (Si) = 28 / 60 = 7/15 або приблизно 0,4667 (близько 46,67%).

Отже, масова частка оксигену в речовині SiO2 становить приблизно 53,33%, а масова частка силіцію - приблизно 46,67%.