обчисліть масу Алюміній 2 О3 в якій утв в результаті окиснення 54г алюмінію якщо практичний вихід

становить 75%​

Ответы на вопрос

Отвечает Баталина Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

mпракт.(Al) = 54г

ɳ = 75 % або 0,75

Найти: m(Al2O3) - ?

Складемо РХР:

54 г                              х г

4Al   +    3O2      =     2Al2O3

n = 4 моль                  n = 2 моль

Обчислимо теоретичну масу алюмінію:

mтеор.(Al) = mпракт.(Al)/ɳ = 54/0,75 = 72 г

Знайдемо кількість речовини алюмінію:

n(Al) = mтеор.(Al)/M(Al) = 72/27 = 2,67 моль

З РХР бачимо, що n(Al) : n(Al2O3) = 4 : 2 = 2 : 1, тобто

n(Al2O3) = 1/2 n(Al) = 1/2 * 2,67 = 1,335 моль

М(Al2O3) = 27* 2 + 16 * 3 = 102 г/моль

m(Al2O3) = n(Al2O3) * М(Al2O3) = 1,335 * 102 = 136,17 г