Обчислить об'єм газу (н. у.), що утвориться при взаемодии розчину масою 84,8 г з масовою часткою

натрий карбонату 10% з надлишком нитратнойи кислоти. вкажить тип реакции.

Ответы на вопрос

Отвечает Сницер Семён.

Ответ:

V(CO₂)=1,344л.

Объяснение:

Дано:

m(розчину N₂CO₃)= 84,8г.

ω%(N₂CO₃)=10%

Vm=22,4л./моль

HNO₃

----------------------------------

V(газу)-?

Рішення:

1. Визначимо масу карбонату натрію в розчині:

m(K₂CO₃)=ω%(N₂CO₃)×m(розчину N₂CO₃)÷100%

m(K₂CO₃)=10%× 84,8г.

÷100%=8,48г.

2. Визначимо молярну масу карбонату натрію:

M(K₂CO₃)=39x2+12+48=138г./моль

3. Визначимо кількість речовини карбонату натрію в 8,48г. :

n₁(K₂CO₃)=m(K₂CO₃)÷M(K₂CO₃)

n₁(K₂CO₃)= 8,48г.÷138г./моль=0,06моль

4. Запишемо рівняння реакції:

K₂CO₃+2HNO₃=2KNO₃+CO₂↑+H₂O

а) за рівнянням реакції кількість речовини:

n(K₂CO₃)=1моль n(CO₂)=1моль

б) за умовою завдання кількість речовини:

n₁(K₂CO₃)=0,06моль n₁(CO₂)=0,06моль

4. Визначимо обсяг оксиду вуглецю (IV) кількістью речовини 0,06моль :

V(CO₂)=n₁(CO₂)×Vm=0,06моль×22,4л./моль=1,344л.

5. Відповідь: а) утвориться об'єм газу (н. у.)оксиду вуглецю (IV) 1,344л.

б) K₂CO₃+2HNO₃=2KNO₃+CO₂↑+H₂O реакція іонного обміну