10. Складіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити такі перетворення: К → Y→ K 2 SО

4 → BaSО 4 . У відповіді вкажіть відносну молекулярну масу речовини Y. 11. Обчисліть масу 1,5 моль натрій сульфату.

Ответы на вопрос

Отвечает Дерив Сергей.

Ответ: 56 г/моль

213 г Na2SO4


Отвечает Фёдоров Виктор.

10. 1) 2K + 2H2O = 2KOH + H2↑

2) 2KOH + H2SO4 = 2H2O + K2SO4

Y = M(KOH) = 39 + 16 + 1 = 56 г/моль

3) K2SO4 + Ba(OH)2 = 2KOH + BaSO4↓

11. Формула сульфата натрия - Na2SO4

n(Na2SO4) = 1,5 моль

M(Na2SO4) = (2*23) + 32 + (4*16) = 142 г/моль

m(вещества) = n(количество вещества)* M(молекулярную массу вещества) =>

m(Na2SO4) = 1,5 * 142 = 213г. ✔️