у реакцію вступили пропан об'ємом 200 л та кисень об'ємом 500 л. якмй з реагентів буде в надлишку і

чому буде дорівнювати його об'єм?

Ответы на вопрос

Отвечает Стрельников Степан.

1) Напишемо рівняння реакції

200л     500л

C3H8 + 5O2 = 3CO2 + 4H2O

22,4л     5*22,4=112л

2)Обчислимо кількості речовин реагентів

n(C3H8) = 200/22.4=8,93 моль - взято в надлишку

n(O2) = 4,46 моль

3)Обчислимо скільки ж потрібно було взяти пропану для реакції

   x л    500л

С3H8 + 5O2 = 3CO2 + 4H2O

22,4л      112л

х=(22.4*500)/112= 100 л

Отже, для того, щоб пропан прореагував повністю потрібно взяти його 100 л, а взяли на 200-100=100 л більше, аніж потрібно