Обчисліть масу натрію, що взаємодіє з 10г 30%-го розчину етанової кислоти.


Ответы на вопрос

Отвечает Скальченков Дима.

Ответ:

Для обчислення маси натрію, що взаємодіє з 10 г 30%-го розчину етанової кислоти, спершу потрібно знайти кількість молей етанової кислоти у розчині, а потім визначити масу натрію, яка буде реагувати з цією кількістю молей.

1. Знайдемо кількість молей етанової кислоти в 10 г розчину. Для цього використаємо формулу:

Кількість молей = маса (г) / маса молекули

Маса молекули етанової кислоти (CH₃COOH) = 60 г/моль (апроксимовано)

Кількість молей = 10 г / 60 г/моль = 1/6 моль

2. Реакція натрію (Na) з етановою кислотою виглядає так:

2CH₃COOH + 2Na → 2CH₃COONa + H₂

Для цієї реакції один моль натрію реагує з двома молями етанової кислоти.

3. Тепер знайдемо кількість молей натрію, яка буде реагувати:

Кількість молей Na = (1/6 моль етанової кислоти) / 2 = 1/12 моль Na

4. Знайдемо масу натрію, використовуючи кількість молей:

Маса Na = Кількість молей × Маса молекули Na

Маса молекули Na = 23 г/моль

Маса Na = (1/12 моль) × (23 г/моль) = 1.92 г

Отже, маса натрію, яка взаємодіє з 10 г 30%-го розчину етанової кислоти, становить приблизно 1.92 г.

Отвечает Самойлова Евгения.

Дано:

m р-ну(CH3COOH) = 10 г

ω(CH3COOH) = 30%

Знайти:

m(Na) - ?

Розв'язання:

1) 2CH3COOH + 2Na → 2CH3COONa + H2↑;

2) m(CH3COOH) = ω * m р-ну / 100% = 30% * 10 / 100% = 3 г;

3) n(CH3COOH) = m / M = 3 / 60 = 0,05 моль;

4) n(Na) = n(CH3COOH) = 0,05 моль;

5) m(Na) = n * M = 0,05 * 23 = 1,15 г.

Відповідь: Маса Na становить 1,15 г.