Який об'єм вуглекислого газу виділиться під час взаємодії натрій карбонату із 100 г 10% розчину

етанової кислоти?​ 12 балів даю!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Манахов Иван.

Щоб визначити об'єм вуглекислого газу, який виділиться під час взаємодії натрій карбонату (Na2CO3) з розчином етанової кислоти (CH3COOH), спершу розглянемо хімічну реакцію між ними:

Na2CO3 + 2CH3COOH -> 2CH3COONa + H2O + CO2

З рівняння видно, що при кожному молекулі натрій карбонату виділяється одна молекула CO2.

1 моль Na2CO3 має масу приблизно 106 г (на основі атомних мас), і 1 моль CH3COOH має масу приблизно 60 г. У розчині етанової кислоти вам дано 100 г розчину з концентрацією 10%. Отже, маса CH3COOH у цьому розчині:

Маса CH3COOH = 100 г * 0.10 = 10 г

Тепер ми можемо визначити кількість молей CH3COOH:

Кількість молей CH3COOH = маса CH3COOH / маса молекули CH3COOH

Кількість молей CH3COOH = 10 г / 60 г/моль = 1/6 моль

Оскільки на кожну молекулу CH3COOH відводиться одна молекула CO2, ми також маємо 1/6 моля CO2.

Тепер ми можемо визначити об'єм CO2 за умови стандартних умов (0°C і 1 атмосферний тиск). Один мільйон молекул CO2 займають об'єм близько 22,4 літра.

Об'єм CO2 = (кількість молей CO2) * (об'єм 1 моль CO2 при стандартних умовах)

Об'єм CO2 = (1/6 моль) * 22,4 л/моль ≈ 3,73 л

Отже, під час взаємодії натрій карбонату з 100 г 10% розчину етанової кислоти виділиться приблизно 3,73 літра вуглекислого газу.