ПРОШУ ПОМОГИТЕ СРОЧНО СЕГОДНЯ 16. Вибрати формули оксидів та дати їм назви: (1 бал) А) Na2O б)

H3PO4 в) LiOH г) SO3 д) СО е) Na2SiO3 є) FeO 17. За назвою речовин скласти їх формули та обчислити відносні молекулярні маси: (1 бал) А) барій оксид; Б) ферум (ІІІ) оксид 18. Складіть рівняння реакцій: (1 бал) а) С + О2 → б) Al + О2 → в) P2O5+H2O → г) Na2O+ H2O → Високий рівень 19. Розв’яжіть задачу (1,5 бали) Розчин натрій хлориду NaCI із масовою часткою солі 0,9% (так званий фізіологічний розчин) використовують у медицині. Який об’єм дистильованої води у мл потрібно взяти для приготування 3 кг такого розчину?

Ответы на вопрос

Отвечает Комісаренко Давид.

16.Формули оксидів та їх назви:

А) Na2O - Натрій оксид

Б) H3PO4 - Фосфорна кислота

В) LiOH - Літій гідроксид

Г) SO3 - Сульфур триоксид (Сульфуроксид)

Д) СО - Вуглекислий газ (Діоксид вуглецю)

Е) Na2SiO3 - Натрій силікат

Є) FeO - Залізо (II) оксид (Ферум (II) оксид)

17.Формули та відносні молекулярні маси речовин:

А) Барій оксид - BaO, відносна молекулярна маса: 153,33 г/моль

Б) Ферум (ІІІ) оксид - Fe2O3, відносна молекулярна маса: 159,69 г/моль

18.Рівняння реакцій:

а) C + O2 → CO2

б) 2Al + 3O2 → 2Al2O3

в) P2O5 + 3H2O → 2H3PO4

г) Na2O + H2O → 2NaOH

19.Задача:

Масова частка солі в розчині - 0,9%, тобто 0,9 г солі на 100 г розчину.

Маса солі в 3 кг розчину: 3 кг × 0,9% = 30 г.

Маса води в 3 кг розчину: 3 кг - 30 г = 2970 г = 2970 мл.

Отже, для приготування 3 кг розчину потрібно взяти 2970 мл дистильованої води.

Отвечает Чайченко Евгений.

Відповідь:

16. Na2O - натрій оксид;

SO3 - сульфур оксид;

CO -карбон оксид;

FeO - ферум оксид.

17. A) BaO

Б) Fe2O3

18.C + O2 = CO2

4Al + 3О2 = 2Al2O3

P2O5 + H2O = 2HPO3

Na2O + H2O = 2NaOH

19. 

3 кг = 3000 гm(NaCl) = 3000 г ×0,009 = 27 гm(H2O) = 2000 г - 27 г = 1973 гV(H2O) = m(H2O)/ρ(H2O) = 1973 г/1 г/мл = 1973 мл

Відповідь: Для приготування 3 кг фізіологічного розчину треба взяти 27 г Натрій хлориду та 1973 мл води.