На нейтралізацію 10г розчину з масовою часткою натрій гідроксиду 10% витрачено 20г розчину

нітратної кислоти. Визначити масову частку кислоти у вихідному розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Бурнос Даша.

Ответ:

Объяснение:

Дано(

m(p-нуNaOH) = 10г

w(NaOH) = 10% або 0,1

m(p-нyHNO3) = 20г

Найти: w(HNO3)- ?

Обчислимо  масу вещества NaOH

m(NaOH) = m(p-нуNaOH) * w(NaOH) = 10 * 0,1 = 1 г

Складемо РХР:

1г                     xг

NaOH     +     HNO3  =  NaNO3  +  H2O

М = 40г/моль  М = 85г/моль

m = 40 г         m = 85 г

m(HNO3) = 85 * 1 : 40 = 2,125 г

w(HNO3) = m(HNO3)/m(p-нyHNO3) * 100% = 2,125/20 * 100% = 10,625%