Домашнє завдання: який об'єм ацетилену можна отримати при термічному розкладі метану масою 8 кг,

якщо об'ємна доля виходу ацетилену 25%, 75%?​

Ответы на вопрос

Отвечает Меликов Артур.

Отже, об'єм ацетилену, який можна отримати при термічному розкладі метану масою 8 кг, буде 2 м³ для об'ємної долі 25% і 6 м³ для об'ємної долі 75%.


Отвечает Муратова Лейла.

Дано:

m(CH4) = 8 кг = 8000 г

η1(C2H2) = 25%

η2(C2H2) = 75%

Знайти:

V1 практ.(C2H2) - ?

V2 практ.(C2H2) - ?

Розв'язання:

1) 2CH4 → C2H2 + 3H2;

2) n(CH4) = m / M = 8000 / 16 = 500 моль;

3) n(C2H2) = n теор.(CH4) / 2 = 500 / 2 = 250 моль;

4) n1 практ.(C2H2) = η1 * n теор. / 100% = 25% * 250 / 100% = 62,5 моль;

5) V1 практ.(C2H2) = n1 практ.(C2H2) * Vm = 62,5 * 22,4 = 1400 л;

6) n2 практ.(C2H2) = η2 * n теор. / 100% = 75% * 250 / 100% = 187,5 моль;

7) V2 практ.(C2H2) = n2 практ.(C2H2) * Vm = 187,5 * 22,4 = 4200 л.

Відповідь: Об'єм практичний C2H2 становить 1400 л та 4200 л.