З поміж речовин оберіть ту, масова частка Купруму в якій найбільша: Cu2O, CuS, CuFeS2.


Ответы на вопрос

Отвечает Максакова Екатерина.

Відповідь:

масова частка Купруму  найбільша  в Cu2O-89%

Пояснення:

Mr[Cu2O] = Ar[Cu] * 2 + Ar[O] = 64 * 2 + 16 = 144г/моль

Масова частка купруму  (Cu) = 128 : 144 * 100 = 89 %

Mr[CuS] = Ar[Cu] + Ar[S] = 64 + 32 = 96г/моль

Масова частка купруму (Cu) = 64 : 96 * 100 = 67 %

Mr[CuFeS2] = Ar[Cu] + Ar[Fe] + Ar[S] * 2 = 64 + 56 + 32. * 2 = 184 г/моль

Масова частка купруму (Cu) = 64 : 184 * 100 = 35 %