яка маса солі утвориться при взаємодії 13г кальцій гідроксиду з 18г ортофосфатної кислоти, якщо

вихід продукту від теоритично можливого складає 95%​

Ответы на вопрос

Отвечает Коваленко Дмитро.

Ответ:

Объяснение:

 13 г                18 г               х г

3Ca(OH)2 + 2H3PO4 → Ca3(PO4)2 + 6H2O

Знайдемо кількість речовини реагентів:

n(Ca(OH)2) = m(Ca(OH)2)/ M(Ca(OH)2) = 13/74 = 0,175 моль

n(H3PO4) = m(H3PO4)/ M(H3PO4) = 18/98 = 0,183 моль

З РХР бачимо, що n(Ca(OH)2) : n(H3PO4) = 3 : 2, а з умови

n(Ca(OH)2) : n(H3PO4) = 0,175 : 0,183 , тобто H3PO4 в надлишку, розрахунок ведемо  по Ca(OH)2

n(Ca(OH)2) : n(Ca3(PO4)2) = 3 : 1   і звідси

n(Ca3(PO4)2) = 1/3n(Ca(OH)2) = 1/3 * 0,175 = 0,06 моль

М(Ca3(PO4)2) = 40 * 3 + (31 + 16 * 4) * 2 = 310 г/моль

mпракт.(Ca3(PO4)2) = n(Ca3(PO4)2) * М(Ca3(PO4)2) = 0,06* 310 = 18,6 г

mтеор.(Ca3(PO4)2) = mпракт.(Ca3(PO4)2) / η(Ca3(PO4)2) =

= 18,6 / 0,95 = 19,6 г