Обчисліть об’єм повітря, який витратиться на спалювання 3 молей етилового спирту.


Ответы на вопрос

Отвечает Чернятин Дмитрий.

Дано:

n(C2H5OH) = 3 моль

Знайти:

V(повітря) - ?

Розв'язання:

1) C2H5OH + 3O2 → 2CO2 + 3H2O;

2) n(O2) = n(C2H5OH) * 3 = 3 * 3 = 9 моль;

3) V(O2) = n(O2) * Vm = 9 * 22,4 = 201,6 л;

4) V(повітря) = V(O2) * 100% / φ(O2) = 201,6 * 100% / 21% = 960 л.

Відповідь: Об'єм повітря становить 960 л.