Органічна речовина містить Карбон(53,3%), Гідроген(15,6%) і Нітроген. Виведіть хімічну формулу

речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Піскун Настя.

Ответ:

Дано:

ω (C) = 53,3 %

ω (Н) = 15,6 %

Знайти:

CxHyNz = ?

Рішення:

1) ω (N) = 100 % - (53,3 % + 15,6 %) = 100 % - 68,9 % = 31,1 %

Нехай m (CxHyNz) = 100 г, тоді m (речовини) = ω (речовини) ∙ m (розчину) / 100 %

m (C) = 53,3% ∙ 100 г / 100 % = 53,3 г

m (Н) = 15,6% ∙ 100 г / 100 % = 15,6 г

m (N) = 31,1% ∙ 100 г / 100 % = 31,1 г

2) n = m / M

n (C) = 53,3 г : 12 г / моль = 4,44 моль

n (Н) = 15,6 г : 1 г / моль = 15,6 моль

n (N) = 31,1 г : 14 г / моль = 2,22 моль

n (C): n (Н) : n (N) = 4,44 : 15,6 : 2,22 = 2 : 7 : 1

C₂H₇N  

Відповідь: C₂H₇N .

Объяснение: