Напишіть молекулярні та йонно-молекулярні рівняння відповідно до наведених схем: а) CaCO3 + HNO3

б) CuCl + Na2S в) Ba(NO3) +K3PO4 Напишіть молекулярні та йонно-молекулярні рівняння, які відбуваються в розчині міжтакими електролітами: а) К2CО3 i HNO3; б) Cal2 i AgNO3.​

Ответы на вопрос

Отвечает Абисалова Эсланда.

Ответ:

Объяснение:

CaCO3 + 2HNO3 = Ca(NO3)2 + CO2↑ + H2O

CaCO3 + 2H(+) + 2NO3(-)= Ca(2+) + 2NO3(-) + CO2↑ + H2O

CaCO3 + 2H(+) = Ca(2+) + CO2↑ + H2O

CuCl2 + Na2S = CuS↓ + 2NaCl

Cu(2+) + 2Cl(-) + 2Na(+) + S(2-) = CuS↓ + 2Na(+) + 2Cl(-)

Cu(2+) + S(2-) = CuS↓

3Ba(NO3)2 + 2K3PO4 = Ba3(PO4)2↓ + 6KNO3

3Ba(2+) + 6NO3(-) + 6K(+)+ 2PO4(3-) = Ba3(PO4)2↓ + 6K(+)+ 6NO3(-)

3Ba(2+) + 2PO4(3-) = Ba3(PO4)2↓

K2CO3 + 2HNO3 = 2KNO3 + CO2↑ + H2O

2K(+) + CO3(2-) + 2H(+) + 2NO3(-) = 2K(+) + 2NO3(-) + CO2↑ + H2O

CO3(2-)+ 2H(+) = CO2↑ + H2O

CaI2 + 2AgNO3 = Ca(NO3)2 + 2AgI↓

Ca(2+) + 2I(-) + 2Ag(+) + 2NO3(-) = Ca(2+) + 2NO3(-) + 2AgI↓

Ag(+) + I(-) = AgI