2.Є розчин цезій гідроксиду масою 140 г з масовою часткою лугу 7%, до цього розчину долили

бромідної кислоти. Обчисліть маси та кількості продуктів реакції.​

Ответы на вопрос

Отвечает Отыншиев Алишер.

Ответ:

Объяснение:

Спочатку обчислимо масу лугу (цезій гідроксиду) в початковому розчині:

Маса лугу = масова частка * загальна маса розчину

Маса лугу = 0,07 * 140 г = 9,8 г

Тепер розглянемо реакцію між цезій гідроксидом (CsOH) і бромідною кислотою (HBr):

CsOH + HBr -> CsBr + H2O

З цієї реакції видно, що вона призводить до утворення цезію броміду (CsBr) і води (H2O). Із реакційного рівняння видно, що реакція проходить в еквімольних кількостях (1 моль CsOH реагує з 1 молем HBr).

Тепер обчислимо кількість молей CsOH у початковому розчині:

Кількість молей CsOH = Маса / Маса молекули CsOH

Кількість молей CsOH = 9,8 г / (133,42 г/моль CsOH) ≈ 0,0736 моль CsOH

Оскільки реакція проходить в еквімольних кількостях, то кількість молей HBr, яка потрібна для реакції, також буде 0,0736 моль.

Тепер обчислимо масу HBr:

Маса HBr = Кількість молей x Маса молекули HBr

Маса молекули HBr = 1 г/моль (H) + 80 г/моль (Br) = 81 г/моль

Маса HBr = 0,0736 моль x 81 г/моль ≈ 5,96 г

Отже, маса бромідної кислоти, яку долили до розчину цезію гідроксиду, становить приблизно 5,96 г.

Після реакції утворюються цезій бромід (CsBr) і вода (H2O). Кількість молей CsBr буде рівною кількості молей CsOH, тобто 0,0736 моль. Маса CsBr буде рівною:

Маса CsBr = Кількість молей x Маса молекули CsBr

Маса молекули CsBr = 133,42 г/моль (Cs) + 79,90 г/моль (Br) = 213,32 г/моль

Маса CsBr = 0,0736 моль x 213,32 г/моль ≈ 15,68 г

Також утвориться вода (H2O), кількість молей якої буде рівною кількості молей CsOH, тобто 0,0736 моль. Маса H2O буде рівною:

Маса H2O = Кількість молей x Маса молекули H2O

Маса молекули H2O = 2 x 1 г/моль (H) + 16 г/моль (O) = 18 г/моль

Маса H2O = 0,0736 моль x 18 г/моль ≈ 1,32 г

Отже, маса продуктів реакції буде наступною:

Маса CsBr: приблизно 15,68 г

Маса H2O: приблизно 1,32 г