Обчисліть значення відносної молекулярної маси для речовин: Na₂SiO₃ , Al(NO₃)₃ , H₄P₂O₇ , Al(OH)₃ ,

CuSO₄ , Al₂(SO₄)₃ , C₁₂H₂₂O₁₁ .

Ответы на вопрос

Отвечает Павлович Дмитрий.

Відповідь:

Mr[Na2SiO3] = Ar[Na] * 2+Ar[O] *3+Ar[Si] = 23 *2+ 16 * 3 + 28. = 122г/моль

Mr[Al(NO3)3] = Ar[Al] + Ar[N] * 3 + Ar[O] * 9 = 27+ 14 *3 + 16* 9 = 213г/моль

Mr[H4P2O7]=Ar[H]*4+Ar[O]*7+ Ar[P] * 2 = 1 * 4 + 16 * 7 + 31 * 2 = 178г/моль

Mr[Al(OH)3] = Ar[Al] + Ar[O] * 3 + Ar[H] * 3 = 27 + 16 * 3 + 1 * 3 = 78г/моль

Mr[CuSO4] = Ar[Cu] + Ar[O] * 4 + Ar[S] = 64 + 16 * 4 + 32 = 160г/моль

Mr[Al2(SO4)3] = Ar[Al] * 2 + Ar[O] * 12 + Ar[S] * 3 = 27*2 + 16* 12 + 32 * 3 = 342г/моль

Mr[C12H22O11] = Ar[C] * 12 + Ar[H] * 22 + Ar[O] * 11 = 12 * 12 + 1. * 22 + 16 * 11 = 342г/моль

Пояснення: