9. У воді об'ємом 200 мл розчинили кристалогідрат СаСl2. 6Н2О масою 100 г. Яка масова частка солі в

розчині, що утворився?​

Ответы на вопрос

Отвечает Харитонов Евгений.

Ответ:

Задана маса кристалогідрату CaCl2·6H2O - 100 г.

Маса солі (CaCl2) у цьому кристалогідраті може бути обчислена віднімаючи масу шести молекул води (6H2O) від загальної маси:

Маса CaCl2 = Загальна маса - Маса води

Маса CaCl2 = 100 г - (6 молекул H2O * маса одного молекули H2O)

Маса одного молекули H2O = 18 г/моль (2 г на водень і 16 г на кисень).

Маса 6 молекул H2O = 6 * 18 г/моль = 108 г

Маса CaCl2 = 100 г - 108 г = -8 г

Отже, маса солі (CaCl2) у кристалогідраті становить -8 г.