У будь-якій аптечці завжди є зеленка. Які ж речовини містяться у складі цього досить поширеного

антисептичного засобу? Виявляється, що зеленка це спиртовий розчин діамантового зеленого синтетичного барвника, молекулярну формулу якого можна записати так: С27Н34N2O4S. Обчисли масову частку діамантового зеленого в медичному засобі, якщо маса барвника в ньому становить 10 г, а маса розчинника 490 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Дима.

Дано:

m(С27Н34N2O4S) = 10 г

m(розчинника) = 490 г

Знайти:

ω(С27Н34N2O4S) - ?

Розв'язання:

1) m р-ну(С27Н34N2O4S) = m(С27Н34N2O4S) + m(розчинника) = 10 + 490 = 500 г;

2) ω(С27Н34N2O4S) = m * 100% / m р-ну = 10 * 100% / 500 = 2%.

Відповідь: Масова частка С27Н34N2O4S становить 2%.