СРОЧНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Визначте формулу

гідроксиду хімічного елемента, що розміщується в другій групі? Відносна молекулярна маса гідроксиду цього елемента дорівнює 122

Ответы на вопрос

Отвечает Паночишена Діана.

Mr = 122

Оскільки ми розглядаємо другу групу, то мусимо розуміти, що максимальна валентність елементів у цій групі = 2.

Відносна атомна маса ДВОХ гідроксильних груп, у яких завжди валентність = 1:

2 * Ar (OH) = 2 * (16 + 1) = 34

Знаючи, що в даній формулі обов'язково буде дві гідроксильних групи, знаходимо масу невідомого елемента:

Ar (E) = Mr - Ar (OH) = 122 - 34 = 88

Отже, невідомий елемент – Sr:

Sr утворює з водою гідроксид Sr(OH)2, у якого Mr = 34 + 88 = 122

Відповідь: формула цього гідроксида – Sr(OH)2