Використовуючи метод електронного балансу, складіть рівняння окисно-відновних реакцій за

наведеними схемами. Укажіть окисник і відновник, процеси окиснення та відновлення: 1) PbO2 + Cr2(SO4)3 + H2O → PbSO4 + H2CrO4 2) NH3 + OF2 → N2 + HF + H2O

Ответы на вопрос

Отвечает Шварёва Варвара.

Відповідь:

1) 3PbO2 + Cr2(SO4)3 + 2H2O → 3PbSO4 + 2H2CrO4

Pb⁺⁴+2e= Pb⁺²║3║окисник/відновлення

Cr⁺³-3e= Cr⁺⁶  ║2║відновник/окиснення

2) 4NH3 + 3OF2 → 2N2 + 6HF + 3H2O

2N⁻³-6e= N2⁰║2║відновник/окиснення

O⁺²+4e= O⁻²  ║3║окисник/відновлення

Пояснення: