1. Яку масу купрум(ІІ) сульфату CuSO4 треба розчинити у 90 г води, щоб виготовити розчин із масовою

часткою солі 10%? Скільки із цього розчину треба випарити води, щоб масова частка солі в ньому збільшилася до 25%? 2. У яку масу води потрібно добавити 50 г концентрованої сульфатної кислоти з масовою часткою Н2Ѕ04 80%, щоб утворився розчин із масовою часткою Н2SО4 20%?

Ответы на вопрос

Отвечает Жиговская Кристина.

Ответ:

Объяснение:

1)

Якщо масова частка солі 20%, то води 100% - 20% = 80%  

Складемо  пропорцію :

90г - 80%

х г   -   100%

х  = 90 * 100% : 80% = 112,5 г маса всього розчину

112,5 - 90 =22,5 г маса купрум(ІІ) сульфату CuSO4

2)

Знайдемо масу сульфатної кислоти у розчині:

50 * 80% : 100% = 40 г

Нехай маса добавленої води - х г, тоді маса нового розчину складає (х + 50) г Складемо рівняння:

40/(х + 50) = 0,2

40 = 0,2 * (х + 50)

40 = 0,2х + 10

0,2х = 30

х = 150 г води