Хто допоможе пишу на укр. (Я з України) Задача з хіміЇ (До суміші Кальцію та Кальцій оксиду масою

13.6 г додали хлоридну кислоту .При цьому виділився водень об*ємом 4.48 л. Обчислити масовий склад суміші та масу хлоридної кислоти , яка витратилась на реакцію.

Ответы на вопрос

Отвечает Запорожченко Андрей.
Складаємо рівняння з  суміщі реагує Са
 x         у                 4.48
Са+2HCl=CaCl2+H2
40     73                    22.4

x--------------4.48
40------------22.4
x= 40*4.48/22.4
x=8гр

маса СаО= 13,6-8=5,6

y-----------4.48
73--------22.4
y=73*4.48/22.4
y(HCl)=14.9
,