Виберіть солі, при електролізі водних розчинів яких можна одержати водень на катоді та кисень на

інертному аноді: натрій нітрат, калій фосфат, купрум нітрат, алюміній хлорид, калій сульфід. Записати процеси, що відбуваються на катоді та на аноді.

Ответы на вопрос

Отвечает Навальный Егор.

Ответ:

натрій нітрат, калій фосфат

Объяснение:

1. Электролиз раствора натрій нітрат:

KNO₃ ⇄ K⁺ + NO₃⁻  

H₂O⇄2H⁺+OH⁻

катод (–)  2H₂O + 2ē → H₂ ↑ + 2OH-

анод (+)  2H₂O – 4ē → 4H+ + O₂ ↑  

В растворе: K⁺, OH⁻  

В растворе: H⁺, NO₃⁻  

KNO₃ + 3H₂O + эл. ток= KOH + HNO3 + 2H₂ ↑ + O₂ ↑

2.Электролиз раствора калій фосфат:

K₃PO₄⇄3K⁺+PO₄³⁻

H₂O⇄2H⁺+OH⁻

катод (–)  2H₂O + 2ē → H₂ ↑ + 2OH-

анод (+)  2H₂O – 4ē → 4H⁺ + O₂ ↑  

В растворе: K⁺, OH⁻  

В растворе: H⁺, PO₄³⁻

Na₃PО₄ +5Н₂О+ эл. ток= 3NaОН +2Н₂↑ + О₂↑ +Н₃PО₄