Скласти електронні рівняння процесу окислення і процесу відновлення і урівняти окисно- відносну

реакцію методом електронного балансу. Вказати окисник і процес відновлення,а також відновних і процес окиснення. P + HNO3 = P2O5 + NO2 + H2O

Ответы на вопрос

Отвечает Марьянинов Миша.

Ответ:

2 P+ 10 HNO3 → P2O5 + 10 NO2 + 5 H2O

2P+0 - 10e = P2 +5

N+5 + e = N +4

P - восстановитель. HNO3 за счет N+5- окислитель.

Объяснение: