1)Обчисліть масу води необхідної для приготування 300 г розчину з масовою часткою розчиненої

речовини 20% 2) Яку масу солі потрібно використати для одержання 200г розчину з масовою часткою розчиненої речовини 30% 3) До 150г розчину з масовою часткою солі 15% досипали ще 5г тієї ж солі. Якою стала масова частка розчиненої речовини в новому розчині?

Ответы на вопрос

Отвечает Коток Руслана.

Ответ:

1)м розч= 300

Масова частка речовини = 20%

Шукаємо масу води у розчині

М речовини = масова частка речовини * маса розчину

И речовини = 300*0.2=60 г

Чтоб найти масу воды отнимем от массы раствора масу вещества, то есть

М води у розч= м розч- и реч

И води =300-60=240 г

2) м розч =200г

Масова частка соли=30%

Шукаємо масу солі

М реч= масова частка речовини *м розчину

М реч=200*0.3=60г

3) м розч =150 г

Масова частка солi у розчині =15%

М2 солі=5 г

Шукаємо вміст солі у вихідному розчині

М розч у кінці=150+5=155

М1 реч= 150*0.15= 22, 5 г

М заг солі=22.5+5=27.5 г

Масова частка солі = 27.5/155=0.1774

17.7% ответ

Надеюсь, помогла❤️

Отвечает Попова Софья.

Ответ:

1)

дано

m(ppa) = 300 g

W(вва)  = 20%

-------------------

m(H2O) - ?

m(вва) = m(ppa) * W(вва)  / 100% = 300 *20% / 100% = 60 g

m(H2O) = m(ppa) - m(вва) = 300 - 60 = 240 g

ответ 240 г

2)

дано

m(ppa) = 200 g

W(соль)  = 30%

-------------------

m(соль) - ?

m(соль) = m(ppa) * W(соль)  / 100% = 200 *30% / 100% = 60 g

ответ 60 г

3)

дано

m(ppa) = 150 g

W(соли) = 15%

+m2(соли) = 5 g

-----------------------

W2(соли)-?

m1(соли) =150 *15% / 100% = 22.5 g

m(общ соли) = m1(соли) + m2(соли) = 22.5 + 5 = 27.5 g

m( общ ppa) = m(ppa) + m1(соли) = 150+5  = 155 g

W2(соли) = m(общ соли) / m( общ ppa) * 100% = 27.5 / 155 * 100% = 17.74%

ответ  17.74%

Объяснение: