Скільки грамів алюмінію, що містить 6% домішок прореагувало, з хлоридною кислотою, якщо при цьому

виділилось 11,2 л водню?

Ответы на вопрос

Отвечает Жукович Эмилия.

Відповідь: 9,574 г

Дано:

ω(дом.) = 6% або 0,06

V(H2) = 11,2 л

m(Al) - ?

Пояснення:

n(H2) = V(H2)/Vm = 11,2 л/22,4 л/моль = 0,5 моль

М(Al) = 27 г/моль

Складаємо РХР:

2Al + 6HCl = 2AlCl3 + 3H2↑

З РХР бачимо, що n(Al) = 2/3n(H2)

n(Al) = 2/3*0,5 моль = 0,333 моль

Маса алюмінію без домішок становитиме:

m(Al) = n(Al)*M(Al) = 0,333 моль*27 г/моль =  9 г  

9 г - 94%

х г - 100%

х = m(техн. Al) = 9*100/94 = 9,574 г

Відповідь: 9,574 г