Обчисліть масу осаду, що утворився в результаті зливання 257 г. розчину аргентум нітрату з масовою

часткою солі 3,4% і 364 г розчину хлоридної кислоти з масовою часткою кислоти 2,92%

Ответы на вопрос

Отвечает Горский Иван.

Ответ:

7,3759 г

Объяснение:

Дано:

m(AgNO3)p = 257 г

w(AgNO3) = 3,4% = 0,034

m(HCl)p = 364 г

w(HCl) = 2,92% = 0,0292

m(ос) — ?

Решение:

AgNO3 + HCl = AgCl↓ + HNO3

По ур-нию реакции: n(AgCl) = n(AgNO3) = n(HCl)

m(AgNO3) = m(AgNO3)p * w(AgNO3) = 257 г * 0,034 = 8,738 г

m(HCl) = m(HCl)p * w(HCl) = 364 г * 0,0292 = 10,6288 г

n(AgNO3) = m(AgNO3) / M(AgNO3) = 8,738 г / 170 г/моль = 0,0514 моль

n(HCl) = m(HCl) / M(HCl) = 10,6288 г / 36,5 г/моль = 0,2912 моль

Считаем по недостатку, т. е. n(AgCl) = n(AgNO3) = 0,0514 моль

Отсюда m(AgCl) = n(AgCl) * M(AgCl) = 0,0514 моль * 143,5 г/моль = 7,3759 г