При взаємодії хлору і водню утворився гідроген хлорид об'ємом 10, 08 л (н.у.). Обчисліть маси

газів, які були взятідля реакції.​

Ответы на вопрос

Отвечает Қуандық Арай.

Відповідь:

m(H₂)=0.45 г

m(Cl₂)=15,975 г

Пояснення:

Дано:

V(HCl)=10.08 л

I.  Запишемо рівняння реакції:  

H2 + Cl2  → 2 HCl ↑

II.

За рівнянням видно, що реагенти і продукт у співвідношенні, як 1:1:2.

Тобто, n(H₂)=n(Cl₂)

=2*n(HCl)

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення

:

n(E)=V(E)/Vm

V(E)=n(E)*Vm

n(E)=m(E)/Mr(E)

n(HCl)=10.08/22.4=0.45 моль

n(H₂)=n(Cl₂)=0.45/2=0.225 моль

m(H₂)=0.225*2=0.45 г

m(Cl₂)=0.225*71=15,975 г

*Поставте найкраще, будь ласка :)