Обчислити обьем кисню та вуглекислого газу який необхідно для горіння етилового спирту обьемом 150 л


Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Мария.

Привіт! Зараз ми швидко усе запишемо:

Дано:  v(C₂H₅OH)=150 л

I.  Запишемо рівняння реакції:  

C₂H₅OH + 3 O₂ → 3 H₂O + 2 CO₂ ↑

II.  За рівнянням видно, що реагенти у співвідношенні, як 1:2.

Тобто, n(O₂)=n(C₂H₅OH) *3 , n(CO₂)=n(C₂H₅OH)*2

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :

n(E)=V(E)/Vm

V(E)=n(E)*Vm

n(C₂H₅OH)=150/22.4=6.7 моль

n(O₂)=6.7*3=20.1 моль

n(CO₂)=6.7*2=13.4 моль

V(O₂)=20.1*22.4=450.24 л

V(CO₂)=13.4*22.4=300.16 л

Готово! Є питання? Запитуйте, з радістю відповім  

*Поставте найкраще, будь ласка :)