5. Кісткове борошно містить кальцій ортофосфат, масова частка якого становить 88%. Визначте масу

Фосфору, який міститься в 0,2 кг кісткового борошна.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шеник Алёна.

M (Ca3(PO4)2) = 310 г/моль

Молярна маса фосфору в каліцій ортофосфаті — 62 г/моль.

0,2 кг — 100%

X кг — 88%

X = 0,2 × 88 / 100 = 0,176 кг

Складемо пропорцію:

62 г/моль — X г

310 г/моль — 176 г

X = 62 × 176 / 310 = 35,2 г

Відповідь: m (P) = 35,2 г.