10 г тұз қышқылымен әрекеттесу үшін қанша грамм натрий керек​


Ответы на вопрос

Отвечает Головченко Назар.

Ответ:

Астындағы есептеу жолдарын басқа сұрақтардан қарап көріңдер 10 г Х г CaCO3 + 2HCl = CaCl2 + H2O + CO2↑ 100г/моль 44г/моль Қанша газ шыққанын табайық Х=10×44/100=4,4 г CO2 газы бөлінді 4,4 г Х г CO2 + NaOH = NaHCO3 44 г/моль 84г/моль Х= 4,4×84/44=8,4г П.с. CO2 газ болғандықтан барлық газға ортақ 22,4 л/моль