1. 16,2 грамм мыс мырыш сульфатымен ірекеттескенде қанша грамм мыс сульфаты түзілгенін

есептеңіздер. 2. 45,23 грамм тұз қышқылымен қанша грамм магний әрекеттеседі?

Ответы на вопрос

Отвечает Неробов Демьян.

Ответ:

1)16,2--------------x

Cu+ZnSO4=CuSO4+Zn

64----------------160

x=16,2*160/64=40,5

2) x-------45,23

Mg+H2SO4=MgSO4+H2

24-------98

x=45,23*24/98=11,1